Bukiji

Bukmeikeri: Šogad Jāņos līs un uz ceļiem būs mazāk iereibušu šoferu

Interneta totalizatora portāla Betway.com noteiktās likmes par gaidāmajiem laikapstākļiem Līgo un Jāņu svētkos liecina, ka bukmeikeri Rīgā svētku laikā prognozē lietu. Šogad pirmo reizi bukmeikeri izsaka savas prognozes arī par ne mazāk svarīgu tematu – svētku brīvdienās aizturēto iereibušo autovadītāju skaitu – noteiktās likmes liecina, ka bukmeikeri paredz ievērojamu uz Latvijas ceļiem aizturēto „dzērājšoferu” skaita samazinājumu Līgo un Jāņu svētkos nekā pērn.

Līgo svētku gaidās, laikā līdz 22.06. plkst. 23:00, interneta totalizatora portāls Betway piedāvā izteikt prognozes par gaidāmajiem laikapstākļiem Latvijas galvaspilsētā, atbildot uz jautājumu: Vai 23. un 24. jūnijā Rīgā līs lietus? Šobrīd bukmeikeri ar 58 % varbūtību (1.60) prognozē, ka 23. vai 24. jūnijā Rīgā līs (nokrišņu daudzums lielāks par 5mm), savukārt 42 % varbūtība (2.20), ka svētkos šogad līs mazāk (nokrišņu daudzums mazāks par 5mm).

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), kā arī Ceļu policijas (CP) statistikas dati liecina, ka 2009. gadā Līgo dienā un Jāņu naktī aizturēti 89 autovadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibumā, bet vēl 97 alkohola koncentrācija asinīs bijusi pieļaujamajās robežās – attiecīgi 0,2 vai 0,5 promiles. Ņemot vērā, ka Seima š.g. 10. jūnijā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz paaugstināt sodu autovadītājiem, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā, Betway.com bukmeikeri prognozē ar 84 % varbūtību, ka šogad pie auto stūres sēdīsies ievērojami mazāk iereibušu šoferīšu nekā pērn. CSDD, kā arī CP statistikas dati liecina, ka lielākais dzērājšoferu skaits parasti tiek reģistrēts nedēļas otrajā pusē, kā arī sestdienās un svētdienās.

„Jāņos lietus ir tikpat bieža parādība kā jebkurā citā dienā, tāpēc pieļauju – ja Jāņu svinības notiktu, piemēram, 30. jūlijā, Latvijas iedzīvotājiem vēl joprojām būtu teicieni par lietu (piem., „Līst kā pa Jāņiem”) kaut arī reālajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem tam nav nekāda sakara. Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras (LVĢMA) dati, lietus nemaz nav tik neatņemama un ierasta Līgo un Jāņu svētku sastāvdaļa, ko savukārt nevarētu teikt par iereibušiem šoferiem,” komentē Betway.com pārstāvis Arturs Ignašs.

Interesants fakts no CSDD un CP pērno gadu statistikas – lielākoties dzērājšoferi sēžas pie stūres un ceļu satiksmē manāmi pārvietojoties ar ZAZ markas automobiļiem, gandrīz katrs trešais reibuma stāvoklī aizturētais auto vadītājs ielās izbrauc tieši ar t.s. “zapiņiem” (Informācijas avots: CSDD un CP statistikas dati).

Betway.com pamatdarbība saistīta ar dažādu sporta notikumu iznākumu prognozēšanu, taču reaģējot uz sabiedrībā aktuālām norisēm, totalizatori piedāvā izdarīt arī citas prognozes. Viens no vadošajiem Latvijas interneta totalizatora, pokera un tiešsaistes spēļu portāliem Betway, Latvijā darbojas kopš 2006.gada un piedāvā plašu likmju piedāvājumu gan vietējām, gan ārzemju sporta spēlēm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *