Bukiji

Pokera turnīru veidi

Pokera skola sadarbībā ar Betsafe poker

Vispārīgi par pokera turnīriem

Turnīri ir pokera spēles, kurās spēlētāji iemaksā noteiktu dalības maksu, kurai ir pieskaitīta arī samaksa par turnīra organizēšanu. Visas dalības maksas tiek pievienotas balvu fondam, kurš tiek sadalīts starp uzvarētājiem. Turnīra organizētājs saņem dalības maksai pieskaitīto summu par organizēšanu. Pirms pokera turnīra sākuma spēlētājiem ir pieejama informācija cik dalībnieki ir pieteikušies turnīram, kāds ir kopējais balvu fonds un kāda ir izmaksa par katru godalgoto vietu. Naudas izcīnīšana turnīrā tiek dēvēta par “tikšanu naudā”. Turnīra formātā var tikt spēlēti visi pazīstamākie spēles veidi. Parasti pokera turnīros ir 10 vietas pie galda, bet ir iespējamas variācijas un dažos pokera turnīros spēlē ar piecām, sešām vai astoņām vietām pie galda.

Pokera turnīru noteikumi

Turnīrus visi spēlētāji sāk ar vienādu čipu skaitu, parasti 1000, 1500 vai 2000 čipiem. Turnīrs notiek līdz viens spēlētājs ir ieguvis visus čipus.

Pokera turnīru blaindi

Turnīros blaindu līmeņi parasti sākas ar 25 čipiem mazajam blaindam un 25 vai 50 čipiem lielajam blaindam. Blaindi pieaug konkrētos laika intervālos, lai turnīrs beigtos pieņemamā laikā. Tā tiek saukta par blaindu struktūru. Normāla blaindu struktūra ir 15 minūšu blaindu līmeņi un blaindi parasti dubultojas jauna līmeņa sākumā. Piemēram pirmajā līmenī lielais blainds ir 50 čipi, nākamajā līmenī 100 čipi, trešajā būs 200 u.t.t. Turnīros ar lielu dalībnieku skaitu parasti pēc noteikta blaindu līmeņu skaita tiek pievienotas arī ante, kura tiek iekasēta no katra spēlētāja pirms nākamās partijas. Ante tiek izmantota, lai padarītu spēli ātrāku.

Pokera turnīru izmaksu struktūra

Izmaksu struktūra var būt dažāda. Piemēram, uzvarētājs iegūst visu vai izmaksa tiek sadalīta starp top 10, taču ir arī standarta struktūra, kas tiek izmantota lielākajai turnīru daļai un ja vien nav noteikts citādāk, tad standarta struktūrā 30% dalībnieki piekļūst balvu fondam, 15% naudas tiek izmaksāta uzvarētājam un pārējiem uzvarētājiem nauda tiek sadalīta pēc lejupslīdošas skalas.

Timed Out/Sitting Out pokera turnīros

Ja spēlētājs nepiedalās izspēlē (angliski – sitting out) vai ir pārsniedzis sev atvēlēto domāšanas laiku (angliski – timed out), tad viņa kārtis tiek automātiksi nomestas. Blaindi tiek pievienoti kopējam potam ja spēlētājs nepaspēj pieņemt lēmumu, kad ir viņa gājiens. Spēlētājs var atgriezties normālā statusā piespiežot pogu “I’m back”. Lai atgrieztos turnīrā netiek pieprasītas papildus antes vai blaindi. Ja spēlētājs nepiedalās izspēlē, tad viņa čipi tiek pievienoti potam katru reizi kad ir viņa kārta uzlikt blaindus līdz viņa pēdējie čipi tiek pievienoti un spēlētājs atrodas “all in”. Tad viņa kārtis tiek atvērtas un ja spēlētājs zaudē viņš tiek izslēgts no turnīra. Ja spēlētājs uzvar viņa blaindi tiek pievienoti potam līdz viņš atkal atrodas “all in”. Izslēgšana no turnīra nepiedaloties izspēlēs tiek saukta par “blinded out”.

Pokera turnīru veidi

Ir daudz dažādi pokera turnīru veidi. Zemāk ir izskaidrots katrs veids, kā arī tā atšķirības no standarta formāta.

Multi-table pokera turnīri (MTTs)

Multi-table pokera turnīri ir turnīri, kas sākas noteiktā laikā. Multi table turnīri var būt ar ierobežotu vai neierobežotu dalībnieku skaitu. Multi table turnīra sākumā katram spēlētājam ir ierādīta vieta pie konkrēta galda, kad spēlētājs tiek izslēgts no turnīra viņa vieta tiek atbrīvota un to ieņem cits spēlētājs, lai visi turnīra galdi būtu ar līdzīgu spēlētāju skaitu. Tas turpinās līdz ir palikuši pēdējie 10 spēlētāji. Viņi tiek izvietoti pie pēdējā galda (angliski – final table). Ja galdi ir ar 8 vietām, tad pie pēdējā galda ir 8 spēlētāji un pie sešvietīgajiem galdiem pēdējais galds ir ar 6 spēlētājiem. Beigās ir palikuši 2 spēlētāji un tiek spēlēts viens pret vienu līdz ir noteikts uzvarētājs.

Freeroll pokera turnīri

Pokera Freeroll parasti ir multi table turnīrs, kurā nav jāmaksā dalības maksa un uz kuru attiecas vispārpieņemtie turnīru noteikumi. Reizēm freeroll turnīros ir dziļāka izmaksas struktūra un ir iespējams, ka līdz pat 50% dalībnieku iegūst naudas balvas.

Sit and Go pokera turnīri

Sit and go ir pokera turnīri, kas sākas kad visas paredzētās vietas ir aizpildītas. Parasti sit and go ir viena galda turnīrs līdz 10 vietām turnīrā.

Heads-up pokera turnīri

Heads-up pokera turnīri tiek izspēlēti starp diviem spēlētājiem. Turnīrs notiek līdz viens no spēlētājiem ir ieguvis visus čipus par to saņemot 100% no balvu fonda.

Pokera satelītturnīri

Satelīts ir kvalifikācijas turnīrs lielākam pokera turnīram. Parasti uzvarētāji nesaņem naudu, bet vietu lielākā online vai live turnīrā. Satelītturnīrā var būt garantēts vietu skaits uz nākamo turnīru vai noteikta proporcija spēlētāju iekļūst nākamajā kārtā.

Pokera thunder turnīri

Thunder turnīri ir ātrāki salīdzinājumā ar standarta turnīriem. Spēlētājiem ir tikai 12 sekundes laika pieņemt lēmumu, kad ir viņu kārta un blaindu līmeņi tiek paaugstināti ik pēc sešām minūtēm. Turnīra informācijas logā ir attēlota zibens zīme.

Pokera headhunter turnīrs

Headhunter turnīri ir pokera turnīri, kuros spēlētājs iegūst balvu par katru spēlētāju, kuru viņš izslēdzis no turnīra. Šajos turnīros 50% naudas ir iekļauta kopējā balvu fondā, bet otri 50% tiek izmaksāti par izslēgtajiem spēlētājiem. Katru reizi kad spēlētājs izslēdz citu spēlētāju viņš saņem 75% no izslēgtā spēlētāja galvas vērtības, atlikušie 25% tiek pievienoti uzvarētāja galvas vērtībai. Katru reizi, kad spēlētājs izslēdz kādu citu viņa galva kļūst vērtīgāka. Ja diviem spēlētājiem ir vienāda kombinācija izslēdzot kādu citu spēlētāju, tad izslēgtā galvu iegūst spēlētājs, kuram ir vairāk čipu.

Lasi par pokera kombināciju ranguPokera kombināciju rangs

Lasi par sākuma kombinācijām pokerā–  Sākuma kombinācijas pokerā

Lasi par  pokera čata vārdnīcu un pokera terminiemPokera čata vārdnīca un termini

Lasi par pokera veidiem un noteikumiem:

Texas Hold’em pokers

Omaha High pokers

Omaha HI/LO pokers

5 card draw pokers

7 card stud pokers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *