Bukiji

Treidings sporta biržās

Kas tad ir šis mistiskais vārds, par ko ir dzirdējis katrs, kas ir veicis likmes sporta totalizatoros. Treidings manā skatījumā ir Latvijā labi pazīstamais “kupi- prodai”, jeb runājot citiem vārdiem- nopirkt lētāk un pārdot dārgāk. Treidingu var iedalīt divos galvenajos treidinga veidos:
1. pre race treidings (treidings pirms notikuma sākuma)
2. treidings in play (treidings notikuma laikā)
Abiem šiem galvenajiem treidinga veidiem ir ļoti daudz apakš veidu, ja tā varētu teikt, bet zinot šos divus treidings veidus, sapratīsiet arī pārējos. Principā ir arī iespējams šos abus treidinga veidus apvienot, proti, likmi veikt pirms notikuma un noslēgt notikuma laikā.
Ātri uztaisīju nelielu piemēru ar in play treidu Latvija v Krievija basketbola spēlē. Likmes tika uzliktas šādas:


Un iegūts šāds rezultāts:

Te ir redzams, ka man ir vienalga, kas uzvarēs- Krievija vai Latvija, es gūšu peļņu. Par likmēm. Var redzēt, ka ir uzlikts par Krieviju 94@ 1,32 un pret Krieviju 50@1,29 un 45,48@1,32. Es pirmo liku lay likmi, un pēc tam back, bet principā paši redzat, ka galvenais ir likmes un koeficients, nevis to secība, bet uz zemiem koeficientiem ir vienkāršāk likt lay likmi no sākuma, jo mazs risks, laimēt var daudz vairāk un, ja ir pārliecība, ka koeficients kāps, tad tā jau ir puse veiksmes no Jūsu treida.

Bet tagad nedaudz sīkāk.
1. Pre race treidings (treidings pirms notikuma sākuma)
Visbiežāk pre race treidings tiek veikts zirgu skriešanās sacīkstēs, kur koeficienti ir ļoti svārstīgi, bieži pat koeficients var mainīties dubultīgi, vienīgā problēma ir, ka var mainīties kā uz augšu, tā arī uz leju, ka ir ļoti daudz dažādu faktori, tādi kā; apstākļi trasē (ja sāk līt, varbūt izliktais favorīts, nemaz tik labi neskrien slapjā laikā un koeficients var kāpt), tirgus aktivitātes (ja visi pēkšņi iedomājas, ka favorīts uzvarēs un sāk likt uz favorītu, tad koeficients par favorītu krīt un otrādi, ja liek pret favorītu, tad koeficients kāpj), kā zirgs iznāk no staļļa (ja trako un nevar savaldīt- koeficients kāpj un otrādi (var arī nekrist, bet palikt esošajā līmenī)), liela spēlētāja ienākšana tirgū (kāds miljonārs var veikt tūkstošiem likmi par vai pret kādu zirgu un tādējādi nosvārstīsies koeficients), ziņa par kāda zirga savainojumu, žokeja problēmas, tiešraides vadītāja teksti (tā kā skriešānās sacīkstes ir ļoti populāras UK, tad daudzi ieklaisās komentētāja tekstos pirms sacīkstēm un izdara vēl pēdējo izvēli vai likt par vai pret kādu zirgu), un vēl daudzi citi apstākļi var ietekmēt koeficientu svārstības. Vēl nedaudz palīdz tirgus analīze un naudas daudzuma izpēte tirgū uz konkrēto zirgu, kas arī var pateikt, vai koeficients kāps vai kritīs. Ja naudas daudzums back pusē pārsniedz naudas daudzumu lay pusē (tātad visi ņem lay likmi), tad koeficients kāps un otrādi. Ja domājat treidot Betfair sporta biržā, tad noteikti Jums noderēs BetAngel professional, kuru pašlaik varat izmēģināt 7 dienas par brīvu.
Pārējie pre race treidingi nav diez ko efektīvi, jo svārstības uz citiem notikumiem nav tik paredzamas un nav tik lielas, kā uz zirgiem. Bet princips tas pats- paredziet, kā mainīsies koeficients un attiecīgi rīkojieties.
2. Treidings in play (treidings notikuma laikā)
Treidings spēles laikā jau ir diezgan tuvu nosaukumam gamblings, tomēr tā tas nav, jo Jūs neriskējat ar visu savu naudu, jo jebkurā brīdī varat “izlīst” ar lielākiem vai mazākiem zaudējumiem neveiksmes gadījumā. Te var apskatīt gan dažādas betošanas sistēmas, kā lay the draw, lay correct score, back favorite un tad lay, serve betting tenisā (backot favorītu, kad tas sāk savu servi un lay, ja viņš servi uzvar). Galvenais ir izstrādāt savu taktiku un pie tās pieturēties, jo tikai tā Jūs varat veiksmīgi treidot ilgtermiņā. Protams, īstermiņā Jums var paveikties, bet bez sistēmas, bez bankas kontorles (iesaka jebkurā notikumā riskēt ar aptuveni 5% no bankas lieluma) utt.
Ja ir vēl kādas neskaidrības, droši uzdodiet jautājumus forumā.

Betfair

2 Comments

  1. […] kaut ko padzirdēju par treidingu sporta biržās un sāku pētīt to. Diezgan ātri sapratu, kas tas ir. Likās pat ļoti interesanti. Visspār šis […]

  2. […] kaut ko padzirdēju par treidingu sporta biržās un sāku pētīt to. Diezgan ātri sapratu, kas tas ir. Likās pat ļoti interesanti. Visspār šis […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *